TIMETABLE – SEASON 2018

1/5 – 31/5 Saturdays and Public Holidays
1/6 – 16/9 every day except Sundays

Stop number Kilometres Stop name Stop with degustation
0 0 Information Centre VOC Znojmo Wolf Tower 10.00 13.50 17.15
1 1 Railway Station, Znojmo 10.05 13.55 17.20
3 3 Louka Abbey, Znojmo – ZNOVÍN 10.15
10.30
14.05
14.20
17.30
5 5 Nový Šaldorf – Blue Cellars – Parking 10.35
10.50
14.25
14.40
17.35
17.50
9 9 Havraníky – National Park Podyjí 10.55 14.45 17.55
12 12 Hnanice-Šobes, Hotel Vinice Hnanice 11.02
11.17
14.52
15.07
18.02
18.17
13 13 Hnanice – Cellar Lane 11.21 15.11 18.21
16 16 Šatov – Wine Barn, Moravian Cellar 11.28 15.18 18.28
20 20 Chvalovice – Waldberg Cellar Lane 11.37
11.52
15.27
15.42
18.37
18.52
28 28 Ječmeniště – Deer Farm 12.14 16.04 19.14
31 31 Lampelberg 12.21
12.36
16.11
16.26
19.21
39 39 Vrbovec – Cellar Lane 12.50
13.05
16.40
16.55
19.35
- 48 Tasovice --- --- 19.45
- 53 Dobšice, Wine Tasting Cellar VINO HORT --- --- 19.55
20.10
46 57 Information Centre VOC Znojmo Wolf Tower 13.20 17.10 20.20