zastavka

1. Masarykovo náměstí

ncislo_1 ncislo_2 ncislo_3 ncislo_4 ncislo_5 ncislo_6 ncislo_7 ncislo_8 ncislo_9 ncislo_10 ncislo_11 ncislo_12 ncislo_13

 

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži

Vlkova věž je nejlépe dochovaná a také nejmohutnější hranolová věž někdejších znojemských hradeb. Byla postavena ve 13. století jako součást obranného systému Dolní brány, kudy do města vedla hlavní cesta z jihu.
Dnes tu najdete Informační centrum VOC Znojmo s nabídkou informačních materiálů o vinařství na Znojemsku a samozřejmě s možností degustací vín i jejich prodejem. Vína VOC Znojmo můžete ochutnat buď v přízemí věže ze speciálního vinného baru, anebo přímo na věži. Můžete si tak obejít vyhlídkový ochoz se sklenkou v ruce a užít si nejenom víno, ale i vyhlídku na Znojmo a jeho okolí.
Věž je 32 metrů vysoká a na dřevěný ochoz vede pohodlné schodiště se 123 schody – ideální tip pro ty, kdo by se rádi podívali na Znojmo z ptačí perspektivy, ale odradí je počet a příkrost schodů na radniční věži.

5 znojemských NEJ, která byste měli vidět

Radniční věž – téměř 80 m vysoká královna středověkého města se dvěma ochozy a osmi věžičkami na nárožích, postavená v polovině 15. století stavitelem Mikulášem ze Sedlešovic jako hlavní pozorovatelna a ústřední bod obranného systému Znojma. Na ochoz, z něhož uvidíte celé město i široké okolí, vede 162 poměrně strmých schodů, v závěrečné části vás čeká úzké točité schodiště.
Znojemský hrad a rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny – někdejší sídlo přemyslovských knížat s nejvzácnější památkou Znojma, románskou rotundou s dochovanou freskovou výzdobou z konce 11. století. Hrad slouží Jihomoravskému muzeu, k prohlídce zve stálá expozice Z dějin Znojemska, lapidárium a hradní podzemí.
Kostel sv. Mikuláše – gotická dominanta města Znojma. Z bohatého vnitřního vybavení zaujme návštěvníky zejména kazatelna s tvarem zeměkoule.
Svatováclavská dvojkaple – pozoruhodná pozdně gotická dvoupatrová kaple s unikátní gotickou krouženou klenbou slouží pro pořádání výstav a koncertů. Z venkovního ochozu se otvírá vyhlídka do údolí řeky Dyje.
Znojemské podzemí – přibližně 25 km dlouhý labyrint podzemních chodeb, budovaný od 13. do 17. století, patří k nejrozsáhlejším v Evropě. V expozici Tajemné podzemí uvidíte alchymistickou dílnu, postavy z městských pověstí, skřety a další strašidelné prvky, pro odvážné návštěvníky jsou určeny adrenalinové trasy úzkými chodbami, vodou a blátem.

Vína členů VOC Znojmo ochutnáte například zde:

  • Ochutnávkový stánek Vinařství LAHOFER na Rajské vinici
  • Vinotéka Hotelu LAHOFER
  • Prodejna ZNOVÍNU ZNOJMO na Horní České
  • Vína VOC Znojmo koupíte a ochutnáte rovněž ve vinotéce na Jezuitské